“Joker - Live in Concert” turnesi nisanda başlıyor

11 dalda aday gösterildiği 92. Oscar Ödül Töreni’nden “En iyi özgün müzik” ve “En iyi erkek oyuncu” ödülleriyle ayrılan Joker filmi, canlı orkestrayla dünya turnesine çıkmaya hazırlanıyor. Londra’da 30 Nisan 2020’de başlayacak olan Joker – Live in Concert turnesi, temmuza kadar İngiltere, Avrupa ve başka lokasyonları da kapsayacak şekilde genişletilecek. 

Londra’daki açılışın Jeff Atmajian tarafından üstlenileceği duyuruldu. Kendisi Joker’ın müziklerini seslendiren orkestranın başındaki isim. Joker’ın müziklerinin bestecisi Hildur Guðnadóttir’in ise film ile birlikte Oscar, BAFTA ve Altın Küre, Chernobyl dizisi için yaptığı müziklerle ise Emmy ödüllerini kazandığını ekleyelim.

Guðnadóttir, Joker filmi müziklerinin yapım aşamasında orkestranın yürüttüğü derin ve detaylı çalışma esnasında heyecandan resmen nefesinin kesildiğini belirtiyor. Aynı deneyimi, şimdi izleyiciye yaşatacağı için de oldukça mutlu. Joker yönetmeni Todd Phillips, tüm film ekibinin yeni proje hakkında aynı heyecanı paylaştığını dile getiriyor. Guðnadóttir’ın çok katmanlı müziğiyle beraber Joaquin Phoenix’in Arthur karakterini canlandırmasını gözlemlemenin harika bir deneyim olacağı konusunda net.

Yazı: Eylül Aytan