Joseph Gordon-Levitt, "Sandman" filmi projesinden ayrıldı

Neil Gaiman’ın kült çizgi roman serisi Sandman‘i beyaz perdeye uyarlamak için üç yılı aşkın süredir uğraşan Joseph Gordon-Levitt, projeden ayrıldı. Gordon-Levitt’in yapım şirketi New Line’la olan anlaşmazlıkları bu ayrılığı getiren unsur oldu.

Dün sosyal medyadan konuyla ilgili açıklamasını yapan Gordon-Levitt, David Goyer’den Nail Gaiman’a bu projede kendisine destek olan herkese teşekkür etti. Hayranı olduğu Sandman‘in sinema uyarlamasının nasıl olması gerektiği hakkında, Vertigo yayınlarının film haklarını elinde bulunduran New Line’la görüş ayrılıkları yaşadıklarını ve artık bu filmi istediği gibi yapamayacağına ikna olduğunu belirten Joseph Gordon-Levitt, büyük ihtimalle filmin ana karakterlerinden birini de canlandıracaktı.

Birçok Sandman hayranının aklında soru işaretleri oluşturan Joseph Gordon-Levitt’in projeden ayrılmasının ardından New Line’ın kimle çalışmak isteyeceği merak ediliyor. Neil Gaiman’ın da desteğini almış olan Joseph Gordon-Levitt’in oyun dışında kalması, uzun yıllardır heyecanla beklenen Sandman uyarlamasını mutlaka geciktirecektir.