Jubël, karşılıksız aşkın bıkkınlığından söz ediyor

Jubël; radyo dostu popa rafine yaklaşımlar getiren Stockholm merkezli bir müzik duosu. Grubun prodüksiyon ve vokallerini Sebastian Atas üstlenirken söz yazımına ve tüm enstrümanların çalımına ise Victor imza atıyor. Her iki ismin kariyerini de yerel EDM sahnelerindeki performansları biçimlendirmiş. 

Ekip bu kez, Amerikalı R&B yıldızı Ne-Yo’nun 2006 çıkışlı hiti “So Sick”e yeni bir yorum getirerek, 2018’de yayımladıkları “Dancing In The Moonlight” parçasının gördüğü ilgiyle birlikte yaşadıkları büyük kırılmayı devam ettirmek niyetinde.

Parçanın orijinali yıllardır grupla birlikteymiş aslında. Cover hikâyesi ise yeni turne hazırlığı esnasında, ikilinin set listte daha fazla şarkıya ihtiyaç duyduklarını fark etmeleriyle başlıyor. Öneri Sebastian’dan geliyor. Çocukluk odasında defalarca dinlediği, kişisel favorilerinden biri olan bu parçayı, karşılıksız aşktan bıktığı bir zamanda tekrar yüzeye çıkarıyor müzisyen. Ardından çeşitli konserlerde ve katıldıkları radyo programlarındaki canlı performans bölümlerinde “So Sick”e sıkça yer vermeye başlıyorlar. 

Şarkının Jubël versiyonunun kaydedilmesini ısrarla talep eden DM’ler almaları üzerine ikili, stüdyoda takıldıkları bir gün yayımlayacakları sıradaki teklinin “So Sick” olmasına karar veriyor. Yeni yorum orijinalin pürüzsüz R&B’sine sadık kalırken, Jubël’e özgü organik gitar partisyonlarının katkısıyla dinleyenleri bir yaz esintisi ve bolca iyi hisle kuşatmayı amaçlıyor.

Sebastian Atas, şarkıyla ilgili düşüncelerini şöyle anlatıyor: “Ne-Yo’nun ‘So Sick’i çok uzun zamandır benimle; kalbi kırık bir çocuk olarak onu tekrar tekrar dinlerdim. Harika bir şarkı ve bir ikona övgü. Ne-Yo seni seviyoruz ama bu aynı zamanda bize DM gönderen dinleyicilerimize de bir hediye; sizi dinliyoruz.”

Jubël’in Türkiyeli dinleyicilerine bir sürprizi daha var. İkili çok yakında Aleyna Tilki ortaklığıyla bir parça daha yayımlayacak.