Juergen Teller’den Dünya Kupası için özel bir sergi

Ünlü moda fotoğrafçısı Juergen Teller’in farklı açılarıyla futbolu ve taraftarlığı konu eden yeni sergisi Zittern auf dem sofa, Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak Rusya’da ziyarete açılacak.

Kendi serileri, çeşitli markalarla olan iş birlikleri ve Pop Magazine, Vogue ve Arena Homme+ gibi dergiler için yaptığı çalışmalarıyla tanınan Teller, yeni sergisinde ülkesi Almanya’nın bugüne dek Dünya Kupası’nda oynadığı maçlar ve bu maçların yayınlandığı mekânlarda yaşananlardan ilham alıyor. Almanya’nın maçlardan aldığı sonuçlara göre fotoğraflarda mutluluk ve hayal kırıklığı gibi hislenimler öne çıkıyor. Sergide aynı zamanda Teller’in objektifinden geçmişten ve günümüzden futbol yıldızlarının saha dışındaki fotoğrafları da görücüye çıkacak. Teller’in Alman milli takımının daha önceki Dünya Kupası deneyimlerinden yola çıkarak hazırladığı Naked on the Soccer Field ve Siegerflieger gibi serileri de serginin bir parçası olacak.

Turnuvadan birkaç gün önce Moskova’daki Garage Museum of Contemporary Art’ta açılacak sergi, Dünya Kupası boyunca ziyaretçileri bekliyor olacak. Sergiyle ilgili detaylı bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz.

Nackig auf dem Fußballplatz - Charlotte Rampling
jt3