Juice WRLD’ün şarkılarından ilham alan animasyon film

Chicagolu rapçi Juice WRLD’ün sevenleri, trajik ölümünün ardından müziğini yaşatmaya yeni projelerle devam ediyor. 2020’de müzisyenin anısına hazırlanan 15 şarkılık Legends Never Die albümü kısa bir sürede listelerde zirve görmüştü. Henüz yayımlanmamış 2 bin civarında şarkısı olduğu tahmin edilen Juice WRLD’ün arşivini kazmak için yapılan çağrılara müzisyenin ekibi ve ailesi de sessiz kalmadı ve 3 albümün yolda olduğu duyuruldu. İlk albüm The Party Never Ends için de bir fragman paylaşıldı.

Şimdilerde ise yapım aşamasında olan bir animasyon filmi gündemde. Senaryoyu The Daily Show’un senaristi olarak da bilinen komedyen Jaboukie Young-White yazacak. Chicago rap sahnesinden bir diğer ses Lil Bibby’nin kurucusu olduğu plak şirketi Grade a Productions projenin arkasında. Animasyonun yapım kısmında ise Interscope Films’den John Janick, Steve Berman ve Tony Seyler var. Ayrıca Juice WRLD’ün annesi Carmella Wallace ve oğlunun ölümünden sonra ruh sağlığını koruma ve madde bağımlılığıyla mücadele edilmesi için rapçi anısına kurduğu vakıf Live Free999 da projeye dâhil. Animasyonun, Spider-Man: Into the Spider-Verse’ün yaratıcısı Rodney Rothman’ın Adam Rosenberg ile yakın zamanda kurduğu Modern Magic stüdyosundan çıkacağını ekleyelim.

Henüz filme dair belli bir sinopsis ve görüntü verilmese de Legends Never Die albümündeki şarkılar için farklı sanatçılarının ellerinden çıkmış animasyon klipler ve Juice WRLD karakter tasarımları, göreceklerimiz için ipucu olabilir. Filmde Juice WRLD’ün hikâyesi mi anlatılacak yoksa yaşadığı duygu durumları başka bir karakter üzerinden mi ekrana taşınacak, henüz bilinmiyor. 

Yazı: Açelya Eren

Yükleniyor...