Takvimlerde 10 Mayıs işaretlensin: Jungle İstanbul’a geliyor!

Çocukluk arkadaşları Josh Lloyd-Watson ile Tom McFarland’ın Londra merkezli prodüktör duosu Jungle, neo soul ve funk sularında gezinen elektronik titreşimlerle ayak bastığı her yeri dans pistine çeviriyor. İkili 10 Mayıs’ta Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’ni sarsacak. Salına salına Jungle konseri dinlemek isteyenler için biletler işte burada.

2014’te Mercury adaylığı alan Josh ve Tom’un diskografisi üç adet uzunçalar barındırmakta: Projeyle aynı adı taşıyan Jungle, 2018’de listelerden düşmeyen For Ever ve epik birer açılış ve kapanış arasında sonik paleti iyice genişlettiği, Priya Ragu ve Bas destekli 2021 meyvesi Loving In Stereo.

2019’da Inflo, Kamaal Williams, BADBADNOTGOOD, SAULT gibi parlak müzisyen ve grupların şarkılarını Back to Mine: Jungle adlı bir derleme albümde bir araya getiren ekip, Lianne La Havas, Shura, MØ, Brittany Howard için remiksler üretti; Diplo ve Damian Lazarus ile “Don’t Be Afraid” parçası için güçlerini birleştirdi.

Isınma Turu

Canlı performansları neye benziyor diye soranlara, Deezer Sessions kapsamında Paris’te kaydedilmiş bir adet video. Son albümün incilerinden “All Of The Time” geliyor.

Jungle evreninde yankılanan seslere dair fikir veren 162 parçalık bir çalma listesi var Spotify profillerinde. İkilinin, dinleyenlerine özel arşivini açtığı JUNGLE: SPECIAL TAPES ARCHIVE Thundercat’ten Caribou’ya Fela Kuti’den Cleo Sol’e, Stereolab’den Prince’e, Beak>’e, Herbie Hancock’a, Fontaines D.C.’ye ve dahasına uzanıyor.

Kliplerin alametifarikası anlatıyı güçlendiren, incelikle hazırlanmış koreografilere sahne olmaları. Loving In Stereo albümünün videolarında aynı yüzler ve mekânları takip edeceksiniz. Serinin ilki olan “KEEP MOVING”e buyurun: