"Jurassic Park" evreninden bir anime serisi 2020’de Netflix’te

Netflix’in animasyon devi Dreamworks ile yaptığı beş yıllık anlaşma meyvelerini vermeye devam ediyor. Son müjde ise Jurassic Park hayranlarını sevindiren, Jurassic World: Camp Cretaceous isimli çizgi film serisi olarak geldi. 2020’de Netflix’te yayınlanacak animasyon serisi, yaz kampı için Isla Nubar’ın diğer ucuna giden bir grup gencin adayı ele geçiren (sürpriz?) dinazorlara karşı maceralarını konu alacak.

Netflix’in yayınladığı bültene göre zaman içerisinde birbirini tanımayan bu gençlerin hayatta kalmak için önce ‘arkadaşa, arkadaştan da aileye’ dönüşümünü izleyeceğimiz seride Scott Kreamer (Pinky Malinky) ve Lane Lueras’ın (Kung Fu Panda: The Paws of Destiny) imzası bulunuyor. Serinin yapımcıları ise Steven Spielberg, Frank Marshall ve Colin Trevorrow.

Seriye dair yayınlanan beş dakikalık ilk –ve şimdilik tek – videoda anime seriye dair görüntüler sadece 40 saniye sürüyor. Videonun kalanı ise geçmişte vizyona giren filmlerden anlar eşliğinde şu ana kadar olan gelişmelerin bir özetini sunuyor. Ancak videoda özellikle Jurassic World: Fallen Kingdom filminde Chriss Patt’ın canlandırdığı Owen karakterini türlü tehlikeden kurtaran sevimli dinozor Blue’yu sık sık görmemiz, kendisinin çizgi seride de ana karakterlerden biri olacağı söylentisini besliyor. Netflix ve Dreamworks iş birliğinden çıkan diğer yapımlar arasında ise She-Ra and the Princesses of Power serisi,  Tales of Arcadia üçlemesi ve The Boss Baby: Back in Business filminin yanı sıra, şu an yapım aşamasında olan bir diğer proje, Fast & Furious anime serisi bulunuyor.