Justice League, Ortaçağ’a ışınlanıyor

X-Men: Red serisinin yazarı Tom Taylor, eylülde Marvel bünyesinde Dark Ages isimli yeni bir seriyi hayata geçirecek. Kimi tanıdık karakterlere farklı yorumlamalar getirdiği seriyi beklemeye devam ederken bir başka alternatif gerçeklik anlatısı daha duyurdu Taylor. Üstelik bu kez DC evreninde.

Dark Knights of Steel isimli seride Superman, Batman, Wonder Woman, Harley Quinn, Black Lightning gibi kahramanları Ortaçağ’da geçecek bir macerada takip edeceğiz. Krallıklar, şövalyeler, büyücüler ve kalelerle çevrili bu evrende Justice League ekibini fantastik bir serüven bekliyor.

Yeni çizgi romanının kendisi için rüyaların gerçek olması anlamına geldiğini söyleyen Taylor, 2 yıldır Dark Knights of Steel üzerine çalışıyormuş. “En sevdiğim 2 şeyi; DC süper kahramanları ve yüksek fanteziyi birleştirdiğim nokta, benim için en mutlu yer” diyor basın açıklamasında. Terry Pratchett ve Garth Ennis gibilerine referans vererek hem fantastik edebiyatın hem de çizgi romanların hayatını şekillendirdiğinden bahsediyor.

Taylor’a çizimleriyle Yasmine Putri’nin eşlik ettiği seri 12 bölümden oluşacak fakat ne zaman yayına başlayacağı açıklanmadı. Dark Knights of Steel’ın Entertainment Weekly’de yayımlanan promo görselleri hemen aşağıda.