Kaos zamanında huzuru bulmak için: Sevdaliza’dan “Shabrang”

İran asıllı Hollandalı müzisyen Sevdaliza, 2017 çıkışlı ISON albümünü takip edecek uzunçalara dair detayları paylaştı. 28 Ağustos’ta kendi plak şirketi Twisted Elegance etiketiyle yayımlanacak albümün ismi Shabrang.

Albüm, ismini Pers mitolojisinin önemli figürlerinden Siyâvuş’un “gece rengi” atından alıyor. 15 şarkılık albümün prodüktörlüğünü Sevdaliza ve Mucky birlikte üstlenmiş. Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan “Lamp Lady”, “Oh My God” ve “Joanna” teklileri de Shabrang’in şarkı listesinde yer alıyor. R&B titreşimleri ve elektronik tınılarla avangart bir şarkı yazarlığı benimseyen Sevdaliza, yeni albümünü “Kendini keşfetme, sevme ve dünyadaki tüm kaosa rağmen huzuru bulma yolculuğu” olarak tanımlıyor. Kapak görseli ve tanıtım fotoğraflarında ise Sevdaliza’yı vücudunda çürüklerle görüyoruz.

Albüme birkaç gün kala, Sevdaliza’nın 2020’de sergileyeceği tek canlı performansa da tanıklık edeceğiz. Hollanda’nın Lahey şehrindeki The Royal Theatre’da 22 Ağustos’ta gerçekleşecek Sevdaliza konseri, internetten canlı yayınla izlenebilecek. 

Yükleniyor...