karga ev sahipliğinde üç dayanışma konseri

karga; 23, 24 ve 25 Şubat’ta, elde edilen gelirin tamamının depremlerden etkilenenlerle dayanışmaya aktarılacağı üç konser düzenliyor. 

23 Şubat 21.00’de başlayacak ilk etkinlikte iki Rus grup, Spasibo ve Inturist sahne alacak. Konsere, 100₺ ve üstü olacak şekilde kapıda ödeme yaparak ya da 23 Şubat gün içinde aynı tutarda sağlanmış bir bağış dekontu göstererek girilebilir. Elde edilen gelirin tamamı Ahbap’a iletilecek.

2011’den bu yana dezavantajlı insanların ihtiyaçlarını gidermek üzere çalışan Lüdenscheid merkezli yardım kuruluşu Hardcore Help Foundation’ın katkılarıyla gerçekleşecek ikinci dayanışma etkinliği için kapılar, 24 Şubat Cuma 20.00’de açılacak. 21.00’de başlayacak konserde Getaman, Chopstick Suicide, The Ousted gibi ekiplerin üyelerinden oluşan yeni grup Karadul, ilk defa sahnede olacak. Gecede stoner rock tandanslı, karanlığa batmış müziklerin sahibi Hatespeech ve pop punk’ın en sıkıcı grubu Parham A.G & Şehir Çocukları da çalacak. 

Konsere, 100₺ ve üstü olacak şekilde kapıda ödeme yaparak ya da 24 Şubat gün içinde aynı tutarda sağlanmış bir bağış dekontu göstererek girilebilir. Gecenin tüm geliri Ahbap’a aktarılacak. Hardcore Help Foundation’ın da Türkiye ve Suriye için bir bağış kampanyası yürütmekte olduğunu hatırlatalım. 

25 Şubat’ta ise deneysel rap sahnesinin köklü oluşumu M4NM’in alışılmış karga yoklamalarından biri gerçekleşecek. kargART sahnesinde Ağaçkakan, Oldeaf, Rinxlaya, Vaa, Çiğ ve Parya; kargakabin’de ise Afgan ve Monowi çalacak. 20.00’de başlayacak etkinliğe 100₺ ve üstü olacak şekilde kapıda ödeme yaparak ya da 25 Şubat gün içinde aynı tutarda sağlanmış bir bağış dekontu göstererek girilebilir. Elde edilen gelirin tamamı Ahbap’a iletilecek.

24 Şubat konseri için afiş tasarımı: Onat Hafız