SERGİ: Kayıp Zamandan Bağımsız Müzikler

Bant Mag. Havuz / Bina’da sezonun son sergisi, pandemi döneminde yayınlanmış bağımsız müziklerden bir seçkiye ve görsel eşlikçilerine yakından bakarak onları kayıt altına alıyor. 17 Haziran’da açılacak Kayıp Zamandan Bağımsız Müzikler sergisi, müzik sahnesiden pandemi döneminde yayımlanmış ve (çoğunlukla) dijital ortamda kalmış albüm, EP ve teklilerin kapak görsellerinden bir araya geldi.

Advertisement

Kayıp Zamandan Bağımsız Müzikler sergisini, 15 Mart 2020 – 31 Aralık 2021 aralığında müzisyen ve grupların kendi başlarına ya da Türkiye’deki bağımsız plak şirketleri aracılığıyla yayımladığı bazı müziklerin görsel eşlikçilerini bir araya getiren bir hafıza odası yaratma girişimi olarak da tanımlayabiliriz. Kapak görsellerinin final versiyonlarının yanı sıra kapağa evrilmiş farklı disiplinlerden orijinal işler ve çeşitli eskizler de sergi mekânında sizi karşılayacak.

17 Haziran Cuma günü açılacak Kayıp Zamandan Bağımsız Müzikler, yaz boyunca Bant Mag. Havuz / Bina’da görülebilecek. Açılış gününde Bina’da katlar arası birçok performans da var. Sergi katında Can Tan, 30 dakikalık canlı ambient setini çalacak. Çatı katında, son olarak “Ben, Keyfim ve Kahyası” teklisini yayımlayan Selût sahnede olacak. Konserin biletleri 50 TL. Giriş katta da DJ kabinini bağımsız plak şirketlerine devrediyoruz. Sırasıyla Tamar Records (ve konukları), Table Records ve Hexe Music seçkilerini döndürecek.

Sergi açılış: 19.00
Can Tan (canlı performans): 19.30 – 20.00 [sergi katı]
Selût (konser): 20.30 [çatı katı]

DJ Setler [giriş kat]
Tamar Records: 19.00
Table Records: 21.00
Hexe Music: 23.00