Keanu Reeves, Marvel sinematik evrenine mi giriyor?

Şu sıralar John Wick serisinin üçüncü filmiyle gündemde olan Keanu Reeves’in adı, Marvel sinematik evreninin yeni yapımı için gündemde.

Avengers: Infinity War sonrasında birçok farklı çizgi romanı ve karakteri sinematik evrenine katmak için harekete geçen Marvel, Jack Kirby’nin yaratıcısı olduğu The Eternals’ın film uyarlaması üzerinde çalışıyor. Western filmi The Rider’la tanınan Çinli sinemacı Chloé Zhao’nun yöneteceği filmin oyuncu kadrosu da Marvel sinematik evreninde ilk kez yer alacak yıldız isimlerle şekilleniyor. Geçtiğimiz haftalarda açıklanan Richard Madden ve Angelina Jolie gibi isimlerin ardından, Keanu Reeves’in de The Eternals’ta rol alması gündemde.

Uzun bir seri olarak kurgulanacağı tahmin edilen The Eternals, yeryüzünde yaşayan ölümsüz bir ırkın kozmik kahramanlarının medeniyet ve tarihi kökten etkileyen maceralarını konu ediyor. Serinin ilk filminin, izleyeni milyonlarca yıl önceye götüreceği de gelen haberler arasında.

Henüz Keanu Reeves’in hangi karakteri canlandıracağına dair bir bilgi yok. Aslında filmde rol alıp almayacağı da kesinleşmiş değil ama güçlü söylentiler dolanıyor. Bu yaz, Toy Story serisinin yeni karakteri Duke Caboom’un sesi olarak duyacağımız Reeves’i yakında izleyeceğimiz diğer yapımlar arasında seneler sonra çekilecek yeni Bill & Ted filmi ve başrollerini Isla Fisher’la paylaşacağı The Starling bulunuyor. Dördüncü John Wick filmi de yolda.