Keanu Reeves şimdi de çizgi roman âleminde

The Matrix ve John Wick serilerinin yakın gelecekte yayımlanacak dördüncü filmleriyle ismi sıklıkla gündeme gelen Keanu Reeves, yılın en çok beklenen video oyunu Cyberpunk 2077’da da bir karakteri canlandırıyor. Ünlü oyuncunun keşfe çıkmaya hazırlandığı bir başka platform daha var.

Reeves’in kaleme aldığı “aksiyon dolu” ve “aşırı şiddetli” çizgi romanın ismi BRZRKR. İlk açıklamalara göre, serinin baş karakteri 80 bin yıl önce doğmuş, yarı insan yarı tanrı bir kahraman. Benzersiz bir bilgi birikimine sahip Berzerker karakteriyle zaman yolculuklarına çıkacağımız çizgi romanda bugüne geldiğimizde, kötücül güçlerin bu bilgi birikimini ele geçirmek için teknolojiye başvurduğunu göreceğiz. Seriden ilk çizimler de paylaşıldı ve baş karakter fiziksel olarak Keanu Reeves’e epey benziyor. 

“Gerçekliğin içinde küçük bir fantezi” olarak tanımlıyor çizgi romanın genel temasını Reeves. Geçtiğimiz yıl BOOM! Studios’la görüşmelere başlayan oyuncu, yayıneviyle bir anlaşma yapmış bile. Etik, ahlâki değerler, şiddet ve taraf tutma gibi temaları işleyecek BRZRKR’ın çizimleri Alessandro Vitti’ye emanet. Ekimde ilk bölümü yayımlanacak serinin 12 fasikülden oluşacağı açıklandı. Keanu Reeves, serinin filme ya da diziye uyarlanması durumunda başrolü oynayacağının da sinyallerini verdi.