Netflix'ten “Sweet Tooth” çizgi romanına sinematik uyarlama geliyor

Jeff Lemire’in pek sevdiğimiz çizgi roman serisi Sweet Tooth bir Netflix dizisi olarak uyarlanmakta. Uyarlamanın parçası olması beklenen isimler arasında Marvel sinematik evreninin baş aktörlerinden Robert Downey Jr. da var. 

Fakat Robert Downey Jr. bu projede kamera önünde yar almayacak; eşi Susan Downey’le birlikte Sweet Tooth’un yürütücü yapımcılığını üstlenecek. Serinin yaratıcısı Jeff Lemire da Sweet Tooth’un sinematik uyarlamasının nasıl olacağı hakkında kafasının karışık olduğunu fakat eninde sonunda eserini Netflix’te görecek olmanın kendisini mutlu edeceğini söylüyor.

İlk başta, Hulu tarafından yayımlanması beklenen seri daha sonra Netflix’e geçti. Dizinin kaç bölüm olacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Bir geyik-insan olan ergenlik çağındaki Gus karakterinin maceralarını takip ettiğimiz Sweet Tooth serisi 2009-2013 arasında DC bünyesindeki Vertigo Comics tarafından yayımlanmıştı. 

Netflix’in, Locke & Key ve The Umbrella Academy gibi diziler ve geçtiğimiz günlerde paylaştığımız Mark Millar – Netflix ortaklığı ile iyice büyüyen çizgi roman uyarlaması kataloğuna yakın zamanda eklenmesini beklediğimiz Sweet Tooth’a dair gelişmeler için takipte kalın! 

Yazı: Can Özsoy