Mark Millar - Netflix ortaklığında sıra “Prodigy.”de

Mark Millar’ın yarattığı çizgi evren Millarworld ve Netflix’in ortaklığı büyüyor. Sırada Millar’ın yazdığı ve Rafael Albuquerque’nin çizdiği Prodigy. serisi var.

Netflix, Prodigy. uyarlamasının senaristi olarak Matthew Firpo ve Ryan Firpo ikilisiyle anlaştığını duyurdu. İkili, son olarak Marvel’ın yeni filmi The Eternals’ın senaristi olarak karşımıza çıkmıştı.

Merakla beklediğimiz serinin ana karakteri Edison Crane şöyle tanımlanıyor: “Sadece dünyanın en zeki ya da en başarılı iş insanlarından biri değil… Kendine sürekli yeni bir rekabet arıyor. Nobel ödüllü bir bilim insanı, olimpik düzeyde bir atlet ve dâhi bir desteci. Fortune 500 listesinin tepesinde otururken, kendini dünyanın gizemlerini çözmeye adamış biri.”

Millar proje ile ilgili Netflix’in bütün Millarworld evrenini almasından bahsederken Prodigy. serisine verdiği önemi anlatmıştı. Platformdan tek isteğinin Prodigy. serisine özel önem vermeleri olduğunu ifade eden Millar, Edison Crane karakterinin Millarworld’de kilit rol oynadığını söylüyor. Crane’i Marvel’ın Spider-Man’ine benzeten Millar, “Stan Lee bu evreni yarattı ama en çok Spider-Man ile biliniyor” diyerek bu kıyaslamaya açıklık getirdi.

Millar, Crane’in hikâyesinin streaming servisleri için bulunmaz bir hazine olduğu görüşünde… Netflix bu sıralar bir başka Millarworld projesi olan Jupiter’s Legacy’yi Steven S. DeKnight yönetmenliğinde hazırladı bile. Biz de Millarworld eserlerinin Netflix’teki yerlerini alması için sabırsızlanıyoruz. 

Yazı: Can Özsoy