Neil Gaiman’dan “Sandman” dizisine dair açıklamalar

Son yıllarda birçok romanından uyarlanan dizi ve filmlerle sıklıkla gündemimizde olan Neil Gaiman, başyapıtı Sandman’in Netflix’te yayınlanacak dizisine dair yüreklere su serpen açıklamalar yaptı.

Reddit’te bir AMA (Ask Me Anything / Bana İstediğini Sor) seansına katılan ve kullanıcıların sorularını yanıtlayan ikonik yazar, dizi uyarlamasının çizgi romanların olay örgüsüne ve orijinal materyale sadık kaldıklarını ve bu konudaki hassasiyetin farkında olduklarını belirtti. Sandman’in çizgi romanlardaki maceralarının büyük kısmına dizide yer vereceklerini ama her detayın ekrana taşınamayacağını vurgulayan Gaiman, sohbette kendine göre en iyi yulaf lapası tarifini bile paylaşıyor. Gaiman’ın Reddit’teki iki saatlik AMA seansına buradan ulaşabilirsiniz.

1990’lardan bu yana bir sinematik uyarlaması çekilmesi gündemde olan Sandman’in sadık okurlarında endişeyle karışık bir bekleyiş var. Zira sonsuz detayla inşa edilmiş Sandman’in düşler evrenini ekrana taşımak pek kolay bir iş değil. Hele beklenti bu kadar büyümüşken…

Netflix projeyi Gaiman ve David Goyer yapımcılığında Allan Heinberg’e teslim etti. Wonder Woman’ın senaristi Heinberg’in kaleme aldığı televizyon yapımları arasında The O.C., The Catch ve Grey’s Anatomy var.