Netflix’in “Unsolved Mysteries”ine eşlikçi podcast serisi

Adını, 1987’den 2010’a kadar aynı isimli televizyon belgesel serisinden alan Unsolved Mysteries, Netflix ekranında yeniden canlandırılmasının ardından büyük beğeni toplamıştı. Dolayısıyla seriye eşlik edecek bir podcast serisi yaratmak hiç de fena fikir olmamış. 

Unsolved Mysteries’in her bölümü; çözülmemiş suçların, kayıp insanların ve sözde paranormal aktivitelerin belgesel stiliyle harmanlanarak masaya yatırılmasından oluşuyor. Serinin karmaşık bir yayın geçmişi mevcut. 2010’da Spike TV’de iptal edilmeden önce NBC tarafından, daha sonra da CBS ve Lifetime tarafından ekranlarla buluşmuştu. 2019’da ise Netlfix seriyi yeni yorumlamalarla canlandırmış, ikinci sezon da 19 Ekim 2020 günü yayımlanmıştı.

Paylaşılan bilgilere göre seriye eşlik edecek podcast serisi daha önce tartışmaya açılmamış yeni vakalara yer verecek. Bu vakalar bir anlatıcı tarafından, serinin orijinal müzikleriyle birlikte sunulacak. 2021’de başlayacak ve her hafta yeni bir bölümü yayımlanacak podcast serisinde vakayı yaşayan kişiler ve tanıklarla röportajlar da olacak. 

Yazı: Aybüke Beren Kiraz