“The Last Dance” ve Chicago Bulls müzikleri Spotify’ın özel listesinde

Her hafta yayımlanacak iki bölümü beklerken saçlarımızın ağardığı ESPN ve Netflix’in The Last Dance belgeseli, NBA maçlarının yapılmadığı bu günlerde spor dünyasının birinci gündem maddesi halini aldı. Chicago Bulls’un 90’lara damga vuran hanedanlığını konu eden ve Michael Jordan başta olmak üzere ekibi oluşturan herkese değinen belgesel, konu ettiği dönemi yansıtan müzikleriyle de övgüler topluyor.

4 Mayıs Pazartesi itibariyle beşinci ve altıncı bölümleri Netflix’teki yerini alan seriden ilham alan iki Spotify listesiyle The Last Dance rüzgârı esmeye devam ediyor. Listelerden ilki, serinin müzik süpervizörü Rudy Chung’ın katkılarıyla hazırlanmış ve hem belgesel bölümlerinde duyduğumuz hem de Chicago Bulls için o döneme iz bırakmış şarkıları bir araya getiriyor. Takımın iç saha maçları öncesinde oyuncu tanıtımlarında çalan ve birçokları için Bulls’la özdeşleşen Alan Parsons Project’in “Sirius”u ile açılan The Last Dance listesinde Lauryn Hill, A Tribe Called Quest, Prince, OutKast ve Beastie Boys gibilerinden parçalar var. Chung listeye dair yaptığı açıklamada “Umarım genç jenerasyonlar sadece MJ ve arkadaşlarını değil, dönemin müzik kültürünü de yakından tanımak ister” diyor.

İkinci liste ise gerçek basketbol ve NBA tutkunları için… Spotify podcast küratörleri tarafından hazırlanan After The Last Dance listesinde, belgeselden hareketle döneme dair hazırlanmış podcast bölümleri derlenmiş. The Bill Simmons Podcast, Skip and Shannon: Undisputed, The Ringer NBA Show, Edge of Sports gibi yayınlardan toplam 12 bölümün yer aldığı seçki, belgesel bitene kadar genişleyecek gibi görünüyor.