Prince’in 60. doğum günü şerefine çizgilerle: “Tribute: Prince”

Funk müziğin en önemli figürlerinden biri olan Prince, 60 yıl önce bugün dünyaya gelmişti. Efsanevi müzisyenin anısına, yakın geçmişte yayımlanan Tribute: Prince çizgi romanının sayfalarına dalıyoruz.

tp1,

Tribute: Prince

İki yıl önce bugün Prince’in doğum günü şerefine yayınlanan Tribute: Prince çizgi romanı, bir hayranının gözünden ikonik müzisyenin müzikal yolculuğundan satırbaşlarını bir araya getiriyor. Michael L. Frizell’ın yazdığı ve Ernesto Lovera’nın çizimlerini yaptığı çizgi roman, 1980’lerin ilk yıllarında başlıyor ve Prince hayranı genç bir kızın gözünden efsaneyi anlatıyor. Olay örgüsünün arasına serpiştirilmiş çeşitli geri dönüşlerle Prince’in çocukluğu ve ilk albüm anlaşmasını yaptığı döneme de bakış getiren 24 sayfalık Tribute: Prince, üç farklı kapak tasarımıyla yayımlanmıştı.

Frizell, Prince çizgi romanı yazmış olmanın kendisi için neden önem arz ettiğini de şu sözlerle tanımlıyor:

“Prince’in şarkıları, büyüyene kadar nasıl olduğunu pek anlayamadığım bir şekilde benimle konuşuyordu. Şarkıların karanlık şairaneliği beni sürekli onları dinlemeye zorluyordu. Hala iPod’um onun şarkılarıyla dolu ve yazarken sürekli onları dinliyorum.”

tp2
tp3
tp4