Keanu Reeves ve Neil Patrick Harris’ten “The Matrix 4”a dair açıklamalar

The Matrix 4 ile ilgili gelişmeler heyacan yaratmaya devam ediyor. Dördüncü filmin bazı detaylarını geçen sonbaharda öğrenmistik. Şimdiyse filmin oyuncularından gelen birtakım açıklamalar gündemde.

Keanu Reeves, bilim kurgu serisinin yaklaşan dördüncü bölümü hakkında konuştu ve BBC One’ın The One Show programında Berlin’de çekimlerin devam ettiğini doğruladı. “Burada biraz sihir yaratmaya çalışıyoruz” diyen Reeves, The Matrix Revolutions‘ta belirsiz bir sonla karşılaşan Neo’yu nelerin beklediği sorulduğunda, karakterin son gördüğümüz hâlinin “pek iyi olmadığını” itiraf etti ve ekledi: “Harika bir yönetmenimiz var: Lana Wachowski. İlham verici bir aşk hikâyesi ile güzel bir senaryo yazdı. Bu farklı bir versiyon, bir uyanma çağrısı ve harika bir aksiyona sürüklüyor.” 

The Matrix 4’da Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss ve Jada Pinkett Smith; Neo, Trinity ve Niobe gibi ikonik rollerini yeniden canlandıracak. Filmde ayrıca yeni isimler de var: Priyanka Chopra Jonas, Jessica Henwick, Neil Patrick Harris, Toby Onwumere ve genç Morpheus’u oynadığı söylenen Yahya Abdul-Mateen II. 

Neil Patrick Harris’in de serinin yeni filmi ve yönetmeni hakkında demeçleri var. Harris, bir röportajda yönetmen Lana Wachowski hakkında konuşurken, The Matrix 4‘un görsel açıdan orijinal üçlemeden farklı olacağını paylaştı ve filmi “hırslı” olarak tanımladı. “Bence o (Lana Wachowski) çok kapsayıcı bir enerjiye sahip. Görsel tarzı da üçlemeden bu yana değişim geçirdi.” diyor Harris ve her zaman böyle devasa bir aksiyon filminde başrol oynamayı hayal ettiğini ekliyor.

COVID-19 sebebiyle çekimde yaşanan gecikmelerin ardından The Matrix 4, Nisan 2022’de vizyona girecek gibi görünüyor.

Yazı: Bensu Arslan