“Keith Flint’e Minnet Saati” iptal edildi

4 Mart 2019’da hayata veda eden The Prodigy’nin ikonik üyesi Keith Flint anısına Glastonbury’de gerçekleşeceği açıklanan bir saatlik özel DJ set, duyurulmasından yalnızca birkaç gün sonra iptal edildi.

Grubun 1990’larda canlı performanslarında gitaristliğini yapmış Gizz Butt’ın kendi The Prodigy favorileri ve Keith Flint’le yaptığı, bugüne dek yayınlanmamış bir remiksi çalmayı planladığı “Keith Flint Appreciation Hour (Keith Flint’e Minnet Saati)” isimli DJ set, duyurulmasının ardından grubun hayranlarını sosyal medyada ikiye bölmüştü. Gizz Butt’ın, Flint’in ölümüyle kendini hatırlatmaya çalıştığını öne sürenlerin sayısı pek de az değildi. Gizz Butt neticede konunun ve tartışmaların büyümesinden rahatsız oldu ve kendi Facebook sayfasından DJ seti iptal etme kararı aldığını açıkladı. “İnsanlar kendi tanıtımımı yaptığımı düşünüyor ama istediğim şey asla bu değildi” diyen müzisyen, daha sonra uzun bir paylaşım daha yaptı. Kararında internet troll’lerinin etkisinin olmadığını söyleyen Gizz Butt, Glastonbury’de çalmayı planladığı setin Keith Flint’e en yakın olan insanların kafasını karıştırdığını ve niyetinin kimseyi üzmek olmadığını belirtti. Butt’ın açıklamaları, “Bunu iptal etmek durumunda kaldığım için üzgünüm. Başka insanların duygularına saygı duymam gerekiyor ve bu sebeple geri çekiliyorum” şeklinde sonlanıyor.

Gizz Butt’ın açıklamalasının tamamını aşağıda görebilirsiniz.

I'm sorry to say this but I'm going to pull out of DJ'ing the Keith Flint appreciation hour. People are seeing it as an…

Gizz Butt paylaştı: 4 Mayıs 2019 Cumartesi

Glastonbury:Thank you for all the encouragement and the love.It’s amazing to see that amount of support. My reason for…

Gizz Butt paylaştı: 4 Mayıs 2019 Cumartesi
Yükleniyor...