Keith Flint’in isyan dolu vokalleriyle hayat verdiği 10 şarkı

49 yaşında hayatını sonlandıran Keith Flint’in The Prodigy’nin vokalistlik görevini devraldığı 1997 çıkışlı The Fat of The Land albümünden bugüne yer aldığı kayıtlardan bir Bant Mag. seçkisi.

The Prodigy – “Mindfields”
(The Fat of The Land, 1997)

OOCHA! The Prodigy diskografisinin en görkemli albümlerinden biri olan The Fat of the Land’deki favorimiz “Mindfields”ta, Liam Howlett’in can alıcı prodüksiyonu üzerine Keith Flint’in histerik sayıklamalarını duyuyoruz.

The Prodigy – “Omen”
(Invaders Must Die, 2009)

Kerrang’ın 2009 yılında “En İyi Single” seçtiği “Omen”, grubun 1996 çıkışlı efsanevi şarkısı “Breathe”den sonra listelere en üst sıradan girdiği parça olmuştu. Flint, parça boyunca aynı 4-5 cümleyi zihninize işliyor.

UNKLE & Keith Flint – “No Pain, No Gain”
(2002)

UNKLE’ın ikinci albümü için kaydedilen fakat son aşamada albümden çıkarılan Keith Flint düeti, sonraki yıl kısa süre yayında kalan bir reklam filminde kullanılmıştı. The Stooges klasiği “I Wanna Be Your Dog”dan alınmış gitar sample’ı üstüne kurulu parçanın tam versiyonunun internete düşmesi uzun yıllar aldı.

Flint – “Aim 4”
(Device 1, 2003)

Keith Flint’in öncülüğünde kurulan Flint, punk rock estetiğini benimsemiş ilk ve tek albümünü 2003’te paylaşmayı planlıyordu fakat Polydor’un basması planlanan albüm yayın tarihine kısa bir süre kala rafa kaldırıldı. Albümün promo olarak hazırlanan CD kopyaları, Device 1’ın sonraki yıllarda farklı mecralarda yer bulmasına sebep oldu.

The Prodigy – “Fuel My Fire”
(The Fat of The Land, 1997)

Fazla söze gerek yok, The Prodigy’den tam gaz bir L7 cover’ı…

Caspa feat. Keith Flint – “War”
(Alpha Omega, 2013)

Dubstep prodüktörü Gary McCann’in Caspa mahlasıyla yarattığı tekinsiz atmosfere Flint’in vokalleri ne kadar da çok yakışıyor!

The Prodigy – “Take Me To The Hospital”
(Invaders Must Die, 2009)

Liam Howlett bu kalp krizi gibi şarkıyı şöyle tanımlıyor: “Kişiliklerimizin zincirleme bir araba kazası gibi birbirine girişi.”

The Prodigy – “Firestarter”
(The Fat of The Land, 1997)

Tüm zamanların en “büyük” dans parçalarından biri. Keith Flint’le karanlık bir tünele dalıp kontrolsüzce dans ettiğimiz klibi de hafızalardan silinmeyecek.

Oliver Lieb feat. Keith Flint – “House of the Dead”
(House of the Dead OST, 2003)

Uwe Boll imzalı korku filmi House of the Dead’in IMDB puanı yalnızca 2.0 ama filmin soundtrack albümünde yer alan Keith Flint düeti “House of the Dead”, bir The Prodigy b-side’ı gibi tınlıyor.

The Prodigy – “Nasty”
(The Day Is My Enemy, 2015)

Deep down! Deeper down! 2015 çıkışlı The Day Is My Enemy’nin agresif hitinde Keith Flint’in gaza getiren vokalleri iyice derine işliyor.