Kendine Has Demonation Festivali No:9 program ve bilet detayları

Bu sene kapsama alanını genişleterek beş mekâna yayılan Kendine Has Demonation Festivali No:9, 4-6 Ocak tarihleri arasında gerçekleşiyor. Festivalin programı ve bilet bilgileri burada.

Bu seneki Demonation’ın açılışını, heranherşeyolabilir ve Büyük Ev Ablukada’yla yaptığı üretimlerin ardından solo performanslarıyla gönlümüzü çalan Gülin, Kadıköy Sineması’na kurulacak Filtresiz Sahne’de yapacak. Aynı akşam arkaoda’daki programın ilk performansıysa yoğun efektlere boğulmuş deneysel popuyla Jtamul’dan. Sonrasında sırayla trip hop ve reggae gibi türlere doğu tınılarıyla selam duran Captain Kubar ve son dönemin dikkat çeken dark wave gruplarından ELZ & The Cult performanslarının arldından Kutay Soyocak’ın DJ setiyle ilk gün tamamlanacak.

Babylon sahnesinde bu yıl da farklı tür ve yaklaşımlardan beş grubu ağırlayacağız. Günün açılışını bir odada kendi başına yaptığı kayıtları sahneye taşıyan synth pop sevdalısı Brek gerçekleştirecek. Bir süredir hem solo hem de farklı müzisyenler eşliğinde yaptığı üretimlerle ismini duyuran RedRice yeni sahne kurulumuyla Demonation’a konuk olacak. Türkçe rap sahnesinin yükselen yıldızlarından Şam’ın performansının ardından festivalin bu yılki sürprizlerinden Lalalar, ilk konseriyle Babylon sahnesinde olacak. Kaan Düzarat, Ali Güçlü Şimşek ve Barlas Tan Özemek’in yeni projesi olan Lalalar’ın ardından festivalin ikinci gününün kapanışını “Karar” albümüyle yıla damgasını vuran Gözyaşı Çetesi yapacak.

Demonation’ın bu yılki son günü Bant Mag. Havuz / Bina’daki Filtresiz Sahne konserleriyle başlayacak. Uzun zamandır merakla beklediğimiz solo kayıtlarını yakın zamanda dinleyicilerle paylaşan Umut Çetin ve benzer paylaşımları yakında yapmasını beklediğimiz Can Aydınoğlu, peş peşe gerçekleştireceği performanslarla Bant Mag. Havuz’da olacak. Ardından son performanslara ev sahipliği yapacak olan KargART’ta dinleyeceğimiz ilk isim, orkestrası eşliğinde sahnede olacak şarkıcı / şarkı yazarı Batuhan Polat olacak. İstanbul deneysel müzik sahnesinin heyecan verici oluşumlarından biri olan ve ilk uzunçalarını yakında yayınlamaya hazırlanan Skata, Kendine Has Demonation Festivali No:9’un son canlı performansına imza atacak. Festivalin kapanış partisindeyse Dugit & Aslan, leziz hip hop seçkisiyle KargART kabinine geçecek.

4 Ocak
Kadıköy Sineması (Filtresiz Sahne)
Gülin
Biletler: 20 TL
Satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

arkaoda
Jtamul
ELZ & The Cult
Captain Kubar
Kutay Soyocak (DJ Set)

arkaoda konserleri ücretsiz olarak gerçekleşecek.

5 Ocak
Babylon
Brek
RedRice
Şam
Lalalar
Gözyaşı Çetesi

Biletler: 30 TL
Satın almak için
buraya tıklayabilirsiniz.

6 Ocak
Bant Mag. Havuz / Bina (Filtresiz Sahne)
Can Aydınoğlu
Umut Çetin
Bant Mag. Havuz / Bina konserleri ücretsiz olarak gerçekleşecek.

KargART
Batuhan Polat
Skata
Dugit & Aslan (DJ Set)

Bilet: 20 TL
Biletler KargART’ta satışta.