Kendrick Lamar, Snoop Dogg, Flying Lotus ve dahası yeni Herbie Hancock albümünde

Caz efsanesi Herbie Hancock, sekiz yıllık aranın ardından yeni bir albüm yayınlıyor. Henüz ismi belli olmayan yeni Herbie Hancock albümünde yer alacak konuk müzisyenler belli oldu.

Son olarak 2010 yılında The Imagine Project isimli albümüyle karşımıza çıkan Hancock, San Diego Union-Tribute’a verdiği röportajda yeni albümüne dair heyecan verici detaylar paylaştı. Genç müzisyenlerle çalışmanın kendisi için fazlasıyla öğretici deneyimleri beraberinde getirdiğini vurgulayan Hancock, hazırlıkları uzun süredir devam eden albümün aslında 2016’da yayınlanmasının planlandığını ama kendi plak şirketi aracılığıyla yayınlayacağı için kendine herhangi bir sınırlama getirmediğini dile getirdi.

Kariyeri boyunca 14 Grammy Ödülü kazanan Herbie Hancock’ın yeni albümünde çeşitli şarkılarda müzisyene eşlik edecek isimler de şöyle: Kendrick Lamar, Snoop Dogg, Kamasi Washington, Flying Lotus, Common, Thundercat, Terrace Martin, Lionel Loueke, Zakir Hussein ve 1960’lı yıllarda Miles Davis Quintet’te birlikte çaldığı Wayne Shorter.

Henüz albümün bir yayın tarihi de bilinmese de şimdiden yılın en çok konuşulacak kayıtlarından birinin yolda olduğu aşikâr. Albüm için geri sayım sürerken, 2014 yılında yayınlanan Flying Lotus albümü You’re Dead!‘deki Herbie Hancock düeti “Tesla”, aşağıdaki bağlantıdan dinlenebilir.


Yükleniyor...