Kid Cudi’den animasyon dizi ve albüm

Clevelandlı prodüktör, oyuncu ve müzisyen Kid Cudi 2016’daki albümü Passion, Pain, Demon Slayin’ ve Kanye West ile Kids See Ghost adı altında, aynı adla yayınladıkları albümlerini takiben yeni bir uzunçalar yayınlamaya hazırlanıyor.

Netflix’de yayınlanacak Entergalactic adlı animasyon diziyle birlikte yayınlanacak albüm, bir nevi dizinin soundtrack’i olacak. Cudi, bu dizi için Black-ish ve Girls Trip yapımlarından tanıdığımız yaratıcı/yazar Kenya Barris ve kendisinin de oyuncularından biri olduğu How To Make It In America dizisinin yaratıcısı Ian Edelman ile çalışacak.

Netflix’in basın açıklamasına göre “Genç bir adamı aşkı keşfediş sürecinde takip edecekolan yapımın ve albümün yayın tarihi netlik kazanmış olmasa da, Kid Cudi Twitter hesabından takipçilerine 2020’yi beklemelerini söyleyen bir açıklama yaptı.

Kid Cudi aynı zamanda 2017’nin fenomeni Call Me By Your Name ve geçen sene vizyona giren Suspiria filmlerinin yönetmeni Luca Guadagnino’nin yeni HBO mini dizisi We Are Who We Are’da da Mia Goth ve Chole Sevigny gibi isimlerle beraber rol alacak.

Yazı: Koray Soylu