King Gizzard’dan “Automation” teklisine kendin yap klip hizmeti

King Gizzard & The Lizard Wizard üyesi Joey Walker, yeni albümün isminin King Gizzard olacağını, bu ismi saçlarına kazıyarak bizlere duyurmuştu. Bir süredir tekliler yayımlayan grup, bu seriye şimdi de “Automation”ı ekledi. Ama Avustralyalı ekibin başka sürprizleri de var.

Grup son teklisi “Straws in the Wind”e kendin yap estetiğini benimsediği bir klip çekmişti.  “Automation” ile kendin yap işini daha da öteye taşıyorlar. Şarkının ham ses ve görüntü dosyalarını web siteleri üzerinden erişime açan ekip, hayranlarını kendi kliplerini çekmeye ve parçaya remiks yapmaya davet ediyor. Bu açık kaynakta yer alan videoları herhangi bir video düzenleme yazılımı ile düzenlemek mümkün. Dosyalara Automation web sitesindeki torrent magnet linklerini indirerek ulaşabilirsiniz.

Hatırlanacağı gibi Grimes, Miss Anthropocene albümündeki You’ll Miss Me When I’m Not Around” parçası için 5 farklı seçenekte ses, görüntü ve sözlerin yer aldığı bir dosya hazırlamış; hayranlarına klibi tamamlamaları için bir dolu malzeme sunmuştu. King Gizz ekibi de “Automation” için Grimes’dan ilham aldıklarını gizlemiyor. 

K.G. olarak isimlendirilen yeni albümün yayın tarihi ise henüz açıklanmadı.

Yazı: Biçem Kaya