Konser: Frozen Clouds

Leon Fritz, Luca Fritz, Arda Ünnü, Ömer Deniz Pınar ve Parham A.G’den oluşan Frozen Clouds, 10 Haziran Cumartesi akşamı akustik setiyle bir kez daha Bant Mag. Havuz / Bina sahnesinde. 

Frozen Clouds, beşlinin 2013’te kaykay yaparken tanışmalarının ardından kuruldu. Erken dönemlerinde hardcore punk ve metalcore icra eden ve verdikleri konserlerdeki yüksek enerji ile anılan grup, 2015’e kadar bir EP ve birkaç single çıkardıktan sonra konserler vermeye başladı. 2017’de yayımlanan ilk albümle beraber Pentagram’la bir turneye çıkan Frozen Clouds, Ukraynalı metalcore grubu Jinjer ve Rusyalı metalcore grubu Wildways ile Türkiye’de konserler verdi. Ezhel şarkısı “Sakatat”a ters köşe bir cover yaptı ve “Moral Holiday“, “no” ve “1656” gibi şarkılarla alışıldık hardcore punk / metalcore eksenli ses paletlerine elektronik elementler, banjo/ukulele gibi akustik enstrümanlar ve clean vokaller ekleyerek yeni bir sound arayışına yöneldi. Bu arayışın sonucu olan bol konuklu Kalbime İnanıcam albümü, 2022 yazında Garaj etiketiyle yayımlandı.

Senenin başından beri tekliler yayımlamaya devam eden Frozen Clouds ekibinin son numarası, kadim dostları Kum’la güçlerini birleştirdikleri “Sen Ben Yok”. 2 Haziran’da dinlemeye açılan parça; herkesin bağımsız olduğunu ve kimseye ihtiyaç duymadığını, ancak aynı zamanda herkesin birbirine ihtiyaç duyduğundan bahsediyor. Frozen Clouds – Kum ikilisini bir araya getiren üçüncü parça olan “Sen Ben Yok”, hemen aşağıda.

Kapı açılış: 20.30
Bilet: 150 TL (Bina giriş katta satışta)
Kapasite 60 kişiyle sınırlı.

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/