Konser: Tendertwin / Denzi

Bilge Nur Yılmaz’ın İstanbul-Philadelphia-Londra ekseninde hayat bulan solo projesi Tendertwin ile  Frozen Clouds‘un yanı sıra Kum & Bedeviler‘le de üretimlerini sürdüren Denzi, 12 Temmuz Çarşamba akşamı solo setleriyle Bant Mag. Havuz / Bina sahnesinde olacak.

Tendertwin

Tendertwin, katmanlı vokal armonilere eşlik eden yaylılar ve synthesizer’lar ile chamber-folk ve avant-pop elementlerini göçebe bir incelikle şarkı ozanlığına işliyor. Bugünlerde Oxford Üniversitesi’nde müzik yüksek lisansını sürdüren Tendertwin’in son bağımsız teklisi “Plastik”, gerçek ve sahtenin arasında bir ip cambazlığı — elektronik bir firenin gölgesindeki tanıdık akustik hikâyecilik. Tendertwin şarkıları hakkında daha önce yaptığımız şu yorumun da hakkını verir cinsten: “Zaman bükülmüş, Psapp ve Linda Perhacs beraber stüdyoya girmiş gibi.”

Denzi

Frozen Clouds ve Kum & Bedeviler gruplarının da bir üyesi olan Denzi, 2019’dan bu yana solo üretimlerini de sürdürmekte. 2023’te elektronik dokunuşlarla dolu bir emo-rock güzelliği olan “Yapıcak Bi’Şey Yok” teklisinin yanı sıra Rinxlaya ile kaydettiği “Frontal” ve Kaan Dinç düeti “Başka Çare”yi yayımladı. Bir yandan gruplarıyla da tekli ve albümler paylaşmaya aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Kapı açılış: 20.30
Biletler: 100 TL (Bina giriş katta satışta)
Kapasite 50 kişiyle sınırlı.

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/