Oliver Tree 12 Kasım’da DasDas’ta

Şu sıralar Robin Schulz düeti “Miss You” ile listeleri kasıp kavuran Oliver Tree, 12 Kasım’da DasDas sahnesinde ilk İstanbul konserini verecek. Gülbaba Music organizasyonuyla gerçekleşecek konserin biletleri hemen burada. Gecenin açılışını yeni albüm hazırlığında olan Hedonutopia yapacak.

Santa Cruz’da yaşayan Oliver Tree, şapkasından ne zaman ne çıkaracağını kestirmenin asla mümkün olmadığı bir sanatçı. Üretim alanı yalnızca müzikle sınırlı değil; performans sanatı, videolar, metinler ve nicesini kapsıyor. Kendi tabiriyle popüler olan ile alternatifin, sanat ile eğlencenin kesişimlerini keşfediyor.

2017’de viral olan “When I’m Down” parçasının ardından Atlantic Records’la anlaşan Oliver Tree, ilk stüdyo albümü Ugly In Beautiful’u da 2020’de yayımlamıştı. Bu albümün ardından müzik sahnesinden emekli olacağını birçok kez dillendirmesine rağmen, koleksiyonda yer alan “Life Goes On”un 2021’in en büyük hitlerinden biri olmasının ardından hem stüdyoya hem sahneye geri döndü. 

Prodüksiyonunda Marshmello, Travis Barker ve Ilan Rubin gibi isimlerin de yer aldığı ikinci albümü Cowboy Tears ile sıkı bir dönüş yaptı müzisyen. Albümün çıkış şarkısı “Cowboys Don’t Cry” ve ünlü oyuncu Bella Thorne’un rol aldığı klibi, Oliver Tree üretimlerinin önemli bir payını oluşturan mizahi unsurları nasıl işlediğine en güzel örneklerden biri.

Yaratıcı anlamda kendini hiçbir şekilde kısıtlamamayı ilk kural olarak benimseyen Oliver Tree, insanların sanat algısını sorgulayan bir multimedya projesi olarak tanımlanabilir. Bugüne dek gerek kendi yayınları gerek başka sanatçıların yayınları için pek çok ilgi çekici iş birliğine de imza attı. Düet yaptığı diğer müzik insanları arasında Killer Mike, Lil Yachty, Blink-182 ve Little Big gibileri var.

Geçtiğimiz şubat ayında yayımladığı Cowboy Tears albümünün turnesi kapsamında ilk kez yolunu İstanbul’a düşürecek olan Oliver Tree’nin sahnede neler yaptığını merak edenleri, dünyanın en geniş çaplı hip hop festivallerinden Rolling Loud sahnesinde devleştiği bu performansla baş başa bırakalım.