Koray Kantarcıoğlu’nun “Loopworks” albümü plak ve dijital olarak yayınlandı

Bugüne kadar pek çok farklı görsel-işitsel kolektif projede yer alan ve Tektosag’ın kurucularından olan Koray Kantarcıoğlu’nun Loopworks isimli solo albümü Londra/Lizbon merkezli plak şirketi Discrepant etiketiyle plak ve dijital olarak yayınlandı. 500 adetle sınırlandırılan bu plaklara ve dijital formata ulaşmak için sizleri buraya alalım.

Loopworks aslında 2016’da Kantarcıoğlu’nun Bitmap Landscapes / Bitmap Manzaralar kitabını da yayımlayan Wounded Wolf tarafından 100 adet kaset olarak basılmıştı. Bu yeniden basımda ise parçaların bir kısmı plak için editlendi. Kantarcıoğlu, Loopworks’de 1960’lı ve 1970’li yıllarda Türkiye’de kaydedilmiş plaklardan aldığı sample’ları ambient ve drone tadında işliyor. Başından sonuna keşfetme heyecanını hiç düşürmeyen albüm, geçmişi dönüştürerek dinleyiciyi heyecanlandıran bir çalışma.

Kapak tasarımı: Rob F Walker

Albümden ilk klip, Serdar Kökçeoğlu tarafından çekimleri 2019’da başlayacak ve İlhan ve Güngör Mimaroğlu’nu merceğe alacak A Documentary Project: Mimaroğlu belgeselinin bir parçası olan Mimaroğlu Video Remix Project kapsamında hazırlandı. Belgeselin de yönetmeni olan Kökçeoğlu imzası taşıyan klipte İlhan Mimaroğlu’nun çektiği 8 mm bir videodan kesit de görmek mümkün. Mimaroğlu Video Remix Project’in Ekin Fil’in müziklerini yaptığı bir videoyla devam edeceğini de ekleyelim.

Yükleniyor...