Kült Riot grrrl grupları Ragana ve SBSM, yerli punk efsanesi Tampon’la 1 Temmuz’da KargART’ta

Bağımsız müzik kolektifi Tight Aggressive queer ve punk camiasının iki kült grubu Ragana ve SBSM ile yerli sahnenin kült gruplarından Tampon’u 1 Temmuz Cumartesi günü bir araya getiriyor.

Amerika’nın batı yakasındaki körfez bölgesinin yeraltı merkezlerinden Oakland’daki queer, punk, metal ve noise camiasının önde gelen iki grubu Ragana ve SBSM, Avrupa turnelerinin son ayağında İstanbul’u ziyaret ediyor. Son uzunçalarları You Take Nothing geçtiğimiz sene Noisey tarafından senenin en iyi kayıtları arasında gösterilen metal/sludge ikilisi Ragana ve punk/no wave oluşumu SBSM’ye Tight Aggressive kolektifi aracılığıyla 1 Temmuz’da Karga’da gerçekleşecek konserlerinde 90’lardan beri faal olan ve bu seneki Planet Tampon plaklarıyla kült mertebesine ulaşan yerli punk grubu Tampon eşlik edecek. 

Tampon’la 1 Nisan’da yayınlanan Planet Tampon albümü üzerine yaptığımız röportajı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Cumartesi akşamı gerçekleşecek konserin detayları için de buraya tıklayarak etkinliğin Facebook sayfasına ulaşabilirsiniz.