L7’dan Joan Jett düeti

Feminist ve politik üretimleriyle 80’ler sonu ve 90’lara adını kazıyan Los Angeleslı efsanevi grup L7, Joan Jett’in 1983 yılında yayımlanan “Fake Friends” şarkısını coverladı. Bu yorumu bildiğimiz cover’lara göre daha özel kılan detay ise grubun şarkıyı Joan Jett’le beraber söylemiş olması. Jett, şarkının yeni versiyonunda vokalist Donita Sparks’ın yanında gitarıyla yerini alıyor.

Sparks, Joan Jett’in ona eşlik etmiş olmasının “Gerçek olamayacak kadar güzel” olduğunu ve bu birliktelikle gerçek dostluğun değerini de tekrar hatırladıklarını söylüyor. Grubun bazı anlarda dost olarak gördüğü kişilere ulaşmakta bile zorluk çektiğini ifade eden müzisyene göre Jett’in katkısı şarkıyı elbette daha da özel kıldı. 

L7 sürprizleri sadece “Fake Friends” ile sınırlı değil. 2019 yılında yayımladıkları Scatter the Rats albümündeki “Burn Baby” şarkısının yeni versiyonu “Witchy Burn” adıyla paylaşıldı. Grup, “Fake Friends” ve “Witchy Burn”’ü mayıs ayında başlaması planlanan Yeni Zelanda ve Avustralya turnesinin öncesinde yayımlamayı planlıyormuş fakat salgın nedeniyle beklememeye karar vermişler.

Sparks, hayranlarına moral vermek için şarkıları planlanan tarihten önce yayımlama kararı aldıklarını belirtiyor ve bu belirsizlik ortamında pozitif bir şey yapılması gerekiyorsa L7’ın da elinden geleni yapacağını söylüyor.

Yazı: Can Özsoy

Yükleniyor...