LANSMAN: Görmüş Geçirmiş Kaptan 88 

“Hayatta rastlantı ya da kaza denen şeylerin talih mi yoksa lanet mi olduğuna karar vermenin bir manası yok. En azından benim için; ben bu bilgiye ulaşamam. Ama sen, bu ikiliğin vücut bulmuş hâlisin. Bu bilgiye bir tek sen ulaşabilirsin. Bu yüzden en doğru kararı sen vereceksin oğlum…”

Görmüş Geçirmiş Kaptan 88 ile tanışmaya günler kaldı! Metin Akdülger ve Osman Oğuz  Öğün’ün yazdığı, Sadi Güran’ın resimlediği, hazırlıkları iki yıldır devam eden çizgi roman serisinin ilk kitabı Baba’nın Son İcadı; karakterleri, olay örgüsü ve zaman çizelgesiyle içinden çıkmak istemeyeceğiniz fantastik bir kurguya sahip. 1 Temmuz Cuma günü ancient101 etiketiyle piyasaya çıkıyor. Lansmanı için de aynı gün Bant Mag. Havuz / Bina’da buluşuyoruz!

Kitabın üç yaratıcısı Metin Akdülger, Osman Oğuz Öğün ve Sadi Güran, Bina’nın çatı katında konumlanan Bant Mag. Havuz’da Çizer Masası’na konuk olacak. Ethem Onur Bilgiç ve Burak Şentürk ikilisinin sorularını yanıtlayacak üçlü, kitabın hazırlık sürecine ve serinin devamı için ne gibi planlar yapıldığına dair detayları da ilk kez burada paylaşacak. 

Ardından Bina DJ kabininde, Baba’nın Son İcadı’nın grafik tasarımına da imza atan Deniz Bankal’ın seçkisiyle Görmüş Geçirmiş Kaptan 88 ile tanışmamızı kutlamaya devam edeceğiz. 

Katılım ücretsiz.
Çizer masası: 20.00
kapasite 50 kişiyle sınırlı.
DJ set: 21.30


Görmüş Geçirmiş Kaptan 88
Baba’nın Son İcadı

4120… Düğün Felaketi’nin üstünden tam 6 Dünya yılı geçti.  Felaketin sorumluları olarak gösterilen Kaptan 88, Kızılkanat ve Baba ortalıkta yok. Kızılkanat felaketten sonra bir daha gözükmedi. Kaptan 88, yaşadığı suçluluk duygusuyla Ay’daki terk edilmiş gözlem evinde tecritine devam ediyor. Uzun zamandır ortalarda gözükmeyen Baba ise 100. yaş günü yaklaşırken son büyük icadını tamamladı ve insanlığa  veda etmeye hazırlanıyor. 

Dünya’da ters giden bir şeyler var ve insanlığın ütopyası, cennet gezegen Sekoya, intikam peşindeki kadim bir varlığın tehditi altında. Yıllar boyu Dünya’da yaşadığı felaketlerden Sekoya’ya sığınarak kurtulan insanlık yine bir yıkımın eşiğinde mi? Belirsizliğin gölgesi üzerlerine kara bir bulut gibi çökerken, insanların cevaplara ulaşabilmek için yine Kaptan 88’e ihtiyacı var. Felaketten beri kendini canlılığa dair tüm titreşimlere kapatan Kaptan 88’in ise kendisini hayata döndürebilecek bir güce…

kaptan 88

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/