Lansman + konser: İdil Meşe - Yara

Şarkıcı, şarkı yazarı ve besteci İdil Meşe, şarkılarında aşkın ve kaybetmenin, güzellik ve hakikatin hikâyelerini birbirine örüyor. Elektronik müzik / hip hop birliktelikleri ve Ada Müzik etiketiyle yayımlanan akustik düzenlemeli şarkılarıyla tanınan müzisyen için sırada, 8 Eylül’de yayımlanacak “Yara” adlı yeni bir tekli var. Üzerinden seneler geçse de hissi taze kalan duygusal yaralara temas eden parçasının çıkış günü, Bant Mag. Havuz / Bina sahnesinde konuğumuz olacak İdil Meşe.

Söz ve müziği İdil Meşe’ye ait olan “Yara”, Umut Çetin’in Brezilya esintili gitarları ve dokunaklı synth’leri ile kurduğu ses dünyası ve düzenlemesiyle dinleyiciyle buluşurken; akustik gitarda Özgür Çıtır, bas gitarda Ozan Kısaparmak ve perküsyonda Velican Sağun’un icrası duyuluyor.  Teklinin kapak görseli de Gülinler’in ellerinden çıkma.

Akustik grubu ve Da Poet’le hayat verdiği trip-hop projesi Rain Lab’in yanı sıra İdil Meşe, uluslararası tanınırlığa ulaşmış yetenekli prodüktörlerden Oceanvs Orientalis’in Bar25 Records’dan yayımlanan kısaçalarındaki “The Cube”u yazdı, söyledi. Oceanvs Orientalis’in Kanto Records etiketli General Tales of Ordinary Madness albümündeki şarkıların her birini Idil Meşe’nin sözleri, besteleri ve vokali tamamlıyor. 

8 Eylül Cuma akşamı Bant Mag. Havuz / Bina’da gerçekleşecek konserde İdil Meşe’ye Jesper Poelke eşlik edecek. Biletler satışta.

Kapı açılış: 20.30
Konser: 21.00
Biletler: 150 TL (Bina giriş katta satışta)
Kapasite 60 kişiyle sınırlı.

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/