Sonbahardan bir Beni Bu Şarkılar Mahvetti maratonu

7 Ekim 2022’de Bant Mag. Havuz / Bina’da gerçekleşen Beni Bu Şarkılar Mahvetti buluşmasından kayıtlar artık podcast kanallarımızda. Melis Danişmend, Bora Akıncıtürk, Ayça Damgacı ve Özgün Semerci’nin konuk olduğu geceyi hafızalarda tazeliyoruz.

Hatırlatalım: Sıradaki Beni Bu Şarkılar Mahvetti etkinliği, 3 Şubat Cuma akşamı gerçekleşecek. Konuklarımız Canozan, Ceylan Özgün Özçelik, Ethem Onur Bilgiç ve Paptircem.

Melis Danişmend

Melis Danişmend – Cem Kayıran sohbeti. Geçtiğimiz yıl yayımlanan Büyüyemeyenler kitabından sahnede geçirdiği 20 yıla uzanan akışa eşlik eden şarkılar arasında Nirvana, Hakan Kurşun ve Nilüfer var.

Bora Akıncıtürk

Bora Akıncıtürk – J. Hakan Dedeoğlu sohbeti. Kendisini mahvetmiş şarkıları, geçmişinde yer etmiş ve uzun süreler vakit geçirdiği kayıtlardan seçmiş. Hemen her parçada başka bir yer ve zaman ışınlayan seçkide The Verve, Os Mutantes, Young Thug gibileri mevcut. 

Ayça Damgacı

Ayça Damgacı – Sadi Güran sohbeti, 2011’de Travesti Pinokyo oyununda birlikte çalışarak tanıştıkları zamanları anarak başlıyor. Seçtiği parçaların her birinin hayatındaki yansımalarını büyük bir içtenlikle anlatan Damgacı, Rage Against The Machine’in “Killing in the Name”i ve Donna Summer’ın “On The Radio”sunu heyecanla yeniden yaşatıyor. 

Özgün Semerci

Özgün Semerci – Cem Kayıran sohbeti. Second grubuyla sıkı bir geri dönüş yapan Özgün Semerci, kendisi için dinlemesi pek de kolay olmayan parçalar seçmiş. Toto’nun Africa’sını ilk duyduğu andan Yalova’da yaşarken Silverchair’in Frogstomp albümünün kendisini nasıl bulduğuna uzanan bir yolculuğa çıkarıyor.