Le Guess Who? programına yeni eklemeler: Lightning Bolt, Mykki Blanco, Efterklang, Holly Herndon ve dahası

7-10 Kasım tarihlerinde Utrecht’te gerçekleşecek zihin açıcı müzik festivali Le Guess Who?’nun programına eklenen yeni isimler açıklandı.

Bu sene programı Moon Duo, The Bug, Jenny Hval, Patrick Higgins, Fatoumata Diawara ve Iris van Herpen & Salvador Breed’in küratörlüğünü üstlendiği özel seçkilerle oluşturan festivalde bu yıl Türkiye’den Lalalar da sahne alacak. Halihazırda heyecan verici bir programa sahip olan LGW?, yeni albümünü merakla beklediğimiz Lightning Bolt, Amerikalı rapçi ve aktivist Mykki Blanco, bu senenin en ilgi çekici albümlerinden Proto’yu sahneye taşıyacak olan Holly Herndon, her dönem yeniliklerin peşine düşen Danimarkalı grup Efterklang, festivalin son yıllarında özel projelerle karşımıza çıkan Sudan Archives ve Kübalı caz piyanisti Roberto Fonseca gibi birçok ismi daha takvimine ekleyerek ağzımızı sulandırdı.

Bant Mag.’ın da medya partneri olduğu festivalde Belgradlı DJ Vladimir Ivkovic de yirmi yıl önce hayatını kaybeden Sırp prodüktör Mitar Subotić anısına  özel bir programla yer alacak. Her geçen yıl kapsama alanını genişleten ve bir festival kurgusunun nasıl hikâye ve mesaj odaklı olabileceği konusunda ilham verici detaylar barındıran Le Guess Who?’nun 2019 programının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Lightning Bolt’un 2015’teki Le Guess Who? çıkarmasından kısa bir belgesel de hemen aşağıda.