LeBron James’in belgesel serisi “I Promise”den ilk görüntüler

NBA’in gelmiş geçmiş en ikonik basketbolcularından biri olan LeBron James’in 2018 yılında başlattığı “I Promise School” okul projesini konu eden belgesel serisinden ilk görüntüler paylaşıldı.

I Promise isimli seri, 2018 yılında  Akron’da açılan okulda ilk yıllarını geçiren öğrencileri anlatacak. Belgeselin içeriği ile ilgili yapılan basın duyurusunda, LeBron’un okula verdiği emeklerin ve öğrencilerin geleceği için ilham kaynaklarının üzerinde durulacağına değiniliyor. Okuldaki yaşamın günden güne gösterdiği değişim de serinin önemli odak noktalarından biri, zira projenin kapsama alanı gün geçtikçe genişliyor.

LeBron James, fragmanda okulu açmasının sebebi olarak, Akron gibi şehirlerde yetişen çocukların “umursanılmıyor” gibi hissetmemesi istediğini söylüyor. Yıldız basketbolcu, geçtiğimiz kasım ayında “I Promise” projesini “I Promise Village” olarak büyütmeyi hedeflediğini söylemişti. Bir kasabaya dönüşmesi düşünülen projesinde, okulda okuyan çocukların ailelerinin ev sahibi olması amaçlanıyor.

I Promise, 6 Nisan 2020 tarihinde yayına başlayacak mobil video platformu Quibi’de yayınlanacak. Quibi kullanıcılarına 10 dakikadan kısa videolar izletmeyi amaçlıyor. Quibi ismi ve videoların süresi ise “quick bites” kavramına gönderme olarak yorumlanabilir. Platform şimdiden yeni projeleriyle gündeme gelmeye başladı. Örneğin ünlü yönetmen Steven Spielberg, Quibi için Spielberg’s After Dark isimli bir korku dizisi çekiyor. 

LeBron’un yapımcılarından biri olacağı I Promise, basketbol dışı tek projesi değil. Ünlü basketbolcu, 2021 yılının yaz aylarında gösterime girmesi planan Space Jam 2 filminin baş rolünü üstlenecek. James’in filmin yapımcılarından biri olduğunu da ekleyelim. LeBron daha önce de Showtime’da yayınlanan Shut Up and Dribble (Çeneni kapat ve top sürmeye devam et) isimli bir belgesel serisinin yürütücü yapımcılığını üstlendi. LeBron ve ortağı olduğu UNINTERRUPTED firması HBO için de The Shop adıyla bir talk show programı yapmıştı. The Shop’un üçüncü sezonun ilk bölümü de geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Yazı: Can Özsoy