LeBron James’li “Space Jam 2” dedikoduları yine gündemde

1996 tarihli, Looney Tunes ve Michael Jordan’ı bir araya getiren Space Jam’in devam filminin çekileceği haberleri ilk olarak 2014’ün başlarında ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde ünlü NBA yıldızı LeBron James’in, Warner Bros.’la kendisinin TV ve film hakları için anlaşma imzalamasının ardından söylentiler yine gündeme geldi.

Henüz Warner Bros. ya da LeBron James tarafından Space Jam 2 ile ilgili resmi bir açıklama gelmiş olmasa da yapılan tahminler, ilk filmin 20. yıldönümü olacak 2016’nın ıskalanmamasının planlandığı yönünde. Yeni Amy Schumer filmi Trainwreck‘te rol alan LeBron James de oyunculuğa iyice ısınmış gibi gözüküyor. Geçtiğimiz aylarda olası Space Jam  başrolü için konuşan ünlü basketbolcu, söz konusu filmi küçüklüğünde defalarca izlediğini ve bu fırsatı yakalaması durumunda çok mutlu olacağını belirtmişti.

Warner Bros. CEO’su Kevin Tsujihara da yaptığı açıklamada LeBron James’in günümüzün en önemli figürlerinden biri olduğunu vurgularken, küresel anlamda büyük markalar olan Warner Bros ve LeBron James’in birlikteliğinin herkes için önemli bir kazanç olduğunu düşündüklerini dile getirdi.

Geçtiğimiz aylarda çıkan yeni Space Jam filmi haberlerinde Michael Jordan’ın da kısa bir rolle seyirci karşısına çıkacağına değinilmişti. İlk filmden Jordan’ın Bugs Bunny’yle tanışma sahnesini bir hatırlayalım!