“The Last Dance” etkisini üzerinden atamayanlara ESPN’den güzel haber

ESPN ve Netflix iş birliği The Last Dance’in final bölümlerinin 18 Mayıs’ta yayımlanmasının ardından NBA takipçilerini heyecanlandıracak yeni bir proje duyuruldu. The Last Dance’in odaklandığı 1998 sezonunun unutulmaz final maçını farklı açılardan deneyimleme imkânı sunacak Game 6: The Movie, 20 Mayıs Çarşamba akşamı ESPN’de yayımlanacak. 

View this post on Instagram

LET'S GO 🔥🔥🔥 #TheLastDance

A post shared by ESPN (@espn) on

Film, NBA tarihinin en ikonik maçlarından biri olan ve Michael Jordan’ın meşhur “The Shot”ıyla efsaneleşen Chicago Bulls – Utah Jazz maçını hiç izlemediğiniz gibi yeniden yaşamaya davet ediyor. The Last Dance belgeselindeki görüntülerin de büyük kısmını oluşturan, 1997-98 sezonu boyunca Bulls’u takip eden kameraların maçta kaydettiği görüntüleri “ilk kez” bu filmde izleyeceğiz. ESPN, maçın yorumcu ekibi Isiah Thomas, Ahmad Rashad, Doug Collins, Bob Costas ve Jim Gray’in ses kayıtları eşliğinde bu maçı ilk kez HD kalitesinde tekrar yaşatmayı amaçlıyor. 

Corona virüsü salgını ile spor müsabakalarının askıya alındığı dönemde, basketbol dünyasının birinci gündem maddesi haline gelen The Last Dance’in estirdiği nostalji rüzgârı, büyük finalin bir anlamda genişletişmiş ve yenilikçi bir yaklaşımla hazırlanmış versiyonuyla tavana vuracak. 14 Haziran 1998 akşamına ve o zamanki ismiyle Utah’taki Delta Center’a yeniden dönüyoruz anlayacağınız.

Henüz 10 bölümlük serinin final bölümünü izlememiş olanlara spoiler vermek istemeyiz ama kapanışta duyduğumuz Pearl Jam şarkısı “Present Tense” seçimi için The Last Dance’in yaratıcı ekibine şapka çıkarmak lazım. Hikâyenin çarpıcı finaline eşlik etmek üzere nokta atışı bir tercih yapılmış. Şarkı bir süre daha kulaklarımızda dönecek gibi…