Kevin Durant’ten doğup büyüdüğü yere sevgilerle: “BASKETBALL COUNTY”

2019 NBA finallerinde sakatlanan ve uzun süredir sahalardan uzak kalan Kevin Durant, büyüdüğü Maryland, Prince George’s County’yi ve basketbol kültürünü konu edecek bir belgeselle gündemde. BASKETBALL COUNTY: In The Water isimli belgesel 15 Mayıs’ta Showtime’da yayımlanacak.

Bu coğrafya son 20 yılda Kevin Durant’in yanı sıra NBA ve WNBA’e birçok yıldız sporcu kazandırdı. Belgeselin yaratıcı ekibinde de yer alan Victor Oladipo ve Quinn Cook ile Markelle Fultz, Marissa Coleman, Jeff Green gibi isimler BASKETBALL COUNTY’de kamera karşısına geçen isimlerden bazıları.

Kevin Durant geçtiğimiz günlerde Washington Post’a bir röportaj verdi ve belgeseli şimdiye dek hayata geçirdiği en kişisel ve en içten proje olarak tanımladı. Yıldız oyuncu, kendisi için çok özel olan Prince George’s County’ye borcunu ödemek için oradan çıkan bu özel hikâyeleri anlatmaya devam etmek istediğini söylüyor. Showtime’la çalıştığı için de çok mutlu olduğunu belirten KD, şehir kültürü ve oyuncu hikâyelerinin bir bütün oluşturduğunu; belgeselin de bunu anlamamıza yardımcı olacağını düşünüyor.

Yazı: Can Özsoy