Leicester City antrenörü Claudio Ranieri, takımını son maçta ateşlendirenin Kasabian’ın şarkısı olduğunu açıkladı

Bu sene İngiltere Premier League takımlarından Leicester City’nin başına bu sene geçen İtalyan antrenör Claudio Ranieri, takımının ligin açılış haftasonunda Sunderland’i 4-2 yendiği maçın ardından, sergilenen iyi performansı Kasabian’ın “Fire” şarkısına bağladı!

Leicester çıkışlı grup Kasabian’ın söz konusu şarkısı maç öncesinde takımlar sahaya çıkarken çalmıştı. Maçtan sonra verdiği röportajda şarkıya değinen Ranieri, şarkıyı duyan oyuncularının birer savaşçıya döndüğünü dile getirdi. Kasabian’ın fantastik bir rock grubu olduğunu düşündüğünü belirten Ranieri, grubun gitaristi Sergio Pizzorno’nun İtalyan asıllı olduğunu da hatırlattı. Geçmişinde amatör olarak futbol oynamış olan Pizzorno ve grubun solisti Tom Meighan, sıkı Leicester City taraftarı olarak biliniyor.

Leicester City, bir sonraki iç saha maçında 22 Ağustos’ta Premier League’in güçlü takımlarından Tottenham Hotspur karşısına çıkacak. Bakalım Kasabian’ın şarkısı o maçta da etkisini gösterebilecek mi!

Premier League takipçileri için Kasabian’ın “Fire” şarkısı hiç de yabancı değil. 2010-2011 sezonunda, Premier League maçlarının canlı yayınlarından önce yayınlanan kısa tanıtım videosunda da bu şarkıdan bir kısım kullanılıyordu.

https://www.youtube.com/watch?v=u1RtEQ6ly3Q