Leicester City’nin rekortmen golcüsü Jamie Vardy’nin hayatı film oluyor

Bu sezon İngiltere Premier Ligi’ne yükselen Leicester City’nin 28 yaşındaki forvet oyuncusu Jamie Vardy, tam 11 maç üst üste gol atma başarısı göstermiş ve Ruud Van Nistelrooy’a ait rekoru kırmıştı. The Daily Star’ın haberine göre Hollywood’da söz konusu futbolcunun hayatını konu edecek bir film için hazırlıklar başladı! Üstelik başrol için Leonardo DiCaprio, Matt Damon ya da Ryan Gosling düşünülüyor!

Bu sezonki performansıyla ilk kez İngiltere milli takımına da seçilen Vardy, 2011 yılında, şimdiki adı National League olan, İngiltere Beşinci Ligi takımlarından F.C. Halifax Town’da oynarken kısa süre içerisinde üst düzey ligde gol krallığına koşan Jamie Vardy’nin sezonun geri kalanında neler yapacağı merak konusu. Filmle ilgili ilk haberleri yapan The Daily Star’ın ismini vermediği kaynağı, Warner Bros.’un uzun süredir bir beyzbol filmi olan Field Dreams tadında, insanları motive edecek bir spor filmi için arayışlarda olduğunu ve Jamie Vardy hikayesinin tam bu etkiyi yaratacak bir film olabileceğini düşündüklerini dile getirmiş.

Ayrıca Vardy’nin İngiliz ya da Amerikalı bir aktör tarafından canlandırılması konusunda da bazı soru işaretleri olduğuna değinilen haberde futbolun ABD’de eskiye göre çok daha fazla ilgi görüyor olmasının Warner Bros.’un projeyi ciddi bir şekilde düşünmesine sebep olduğuna da vurgu yapılıyor.

Aşağıda Jamie Vardy’nin 11 maçta attığı 13 golün tamamını görebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=MCd5znh4_sU

Yükleniyor...