Leonardo DiCaprio, “Another Round”un yeniden çevrimi için harekete geçti

Hollywood tıkanıklığı dediğimiz mefhumun kanlı canlı kanıtı olan, aynı yemeği önümüze ısıtıp ısıtıp getiren yeniden çevrimler; Bong Joon-ho’nun “Altyazı denilen ufacık bariyeri aştığınızda önünüze bir sürü inanılmaz film çıkıyor” sözleriyle de belirttiği gibi, batılı sinema seyircisinin sinema alışkanlıklarıyla ilintili bir yandan. Bu bitmek bilmeyen furyaya, Thomas Vinterberg’in 93. Akademi Ödülleri’nde Danimarka’yı temsilen yarışan ve Uluslararası Film ödülüne uzanan Another Round’u (Druk) da dâhil oluyor.

Leonardo DiCaprio ve Jennifer Davisson’ın yapım şirketi olan Appian Way’in, uzun süren müzakerelerin ardından, Another Round’un yeniden çevrim haklarını satın aldığı duyuruldu. Yapımcı kadrosundan Sisse Graum Jørgensen ile Kasper Dissing, bir kez daha söz sahibi olacaklar. Filmin künyesinde yer alacak diğer isimler henüz bir soru işareti olsa da, DiCaprio’nun orijinal filmde Mads Mikkelsen tarafından canlandırılan Martin karakterine hayat verebileceği söylenmekte. Final sahnesindeki meşhur dansı nasıl yorumlayacak, merakla bekliyoruz.

Meşhur bir alkol teorisinden yola çıkan dört lise öğretmeni

Thomas Vinterberg ile Mads Mikkelsen’ı Jagten’dan seneler sonra bir araya getiren Another Round; kanımızda doğuştan alkol eksikliği olduğuna ve eser miktarda alkol tüketmenin kişisel yaşamda başarı getireceğine inanan meşhur Finn Skårderud teorisinden yola çıkmakta.

Bu teoriyi test etmeye girişen dört ana karakter üzerinden kurduğu anlatısında, hem içme alışkanlıklarının eksileri ve artıları üzerine kafa yoruyor, hem de Danimarka’nın alkolle ilişkisine dair ilgiye değer tahlillerde bulunuyor. Seyir zevki yüksek bir arayış (ve kaybediş) öyküsü olarak betimlenebilecek Another Round; oyunculuk performanslarıyla öne çıkan, hayat dolu bir film.