Leonardo DiCaprio, biyografik filmde Leonardo Da Vinci’yi canlandıracak

Paramount ve Universal arasında Walter Isaacson’ın Leonardo Da Vinci kitabının film hakları için süren mücadeleden galip ayrılan taraf Paramount oldu. Oscar ödüllü aktör Leonardo DiCaprio, yapımcılığını da üstleneceği filmde ressam Leonardo Da Vinci’yi canlandıracak.

Leonardo DiCaprio’nun isminin, annesi tarafından Da Vinci’den yola çıkarak konmuş olması, yoldaki uyarlamayla ilgili ilginç detayların başında geliyor. Önümüzdeki dönemde iki yeni Martin Scorsese filminde izleyeceğimiz DiCaprio, geçtiğimiz yıllarda verdiği çeşitli röportajlarda bir gün Leonardo Da Vinci’yi canlandırmak istediğini dile getirmişti.

2015 yılında vizyona giren ve DiCaprio’ya uzun yıllardır beklediği Oscar ödülünü getiren The Ravenant‘tan bu yana hiçbir filmde rol almayan ünlü oyuncu, Jennifer Davisson’la birlikte hayata geçirdiği yapım şirketi Appian Way’le birlikte filmin yapımını üstleniyor. Henüz isminin ne olacağı bilinmeyen filmin ne zaman çekileceği ve yönetmenliğini kimin üstleneceğine dair detayların önümüzdeki günlerde paylaşılması bekleniyor.