Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese bir kez daha aynı filmde

Şimdiye dek Shutter Island, The Departed ve The Wolf of Wall Street gibi filmlerde birlikte çalışan usta yönetmen Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio, şimdi de Theodore Roosevelt biyografisi için güçlerini birleştiriyor.


Senaryosu Scott Bloom tarafından yazılacak filmde Leonardo DiCaprio, ABD’nin 26. başkanı olan Theodore Roosevelt’i canlandıracak. Şu sıralar Al Pacino ve Robert DeNiro’lu yeni filmi The Irishmen’in çekimlerinde olan yönetmen Scorsese, bir yandan da DC Comics evreninin kötü karakterleriden Joker’i konu eden bir film hazırlığında. Söz konusu filmde de Joker karakteri için ismi en çok anılan oyuncuların başında DiCaprio geliyor.

Henüz ne zaman yayınlanacağı ve tam ismi bilinmeyen Theodore Roosevelt biyografisi, ilk olarak 2005 yılında gündeme gelmişti. Scorsese ve DiCaprio’nun Edmund Morris imzalı The Rise of Theodore Roosevelt kitabından uyarlamak istediği film için o dönem düşünülen senarist de Nicholas Meyer olmuştu. 12 yıl sonra hayata geçen bu projede, Leonardo DiCaprio’nun Roosevelt’in başkanlığa geldiği yaşla aynı yaşta olması da ilginç bir detay olarak öne çıkıyor. Yazar Edmund Morris’in toplamda üç farklı Theodore Roosevelt kitabından hangisinin söz konusu film için tercih edileceği, yoldaki filmde başkanın hayatının hangi dönemini göreceğimiz konusunda ilk ipuçlarını verecek.