Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese’den HULU için bir roman uyarlaması geliyor

Geçtiğimiz günlerde yeni Marvel iş birliğini duyuran HULU, dikkat çekici projelerine bir yenisini daha ekliyor. Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese ikilisinin bir süredir film uyarlaması üzerine çalıştığı The Devil in the White City, bir mini seri olarak HULU ekranlarında yayınlanacak.


The Wolf of Wall Street, Gangs of New York ve The Departed gibi filmlerde birlikte çalışmış olan ikili, Erik Larson’ın 2003 yılında yayımlanan aynı isimli kitabından uyarlanacak dizinin yapımcılığını paylaşacak. DiCaprio’nun başrolünde karşımıza çıkacağı The Devil in the White City’nin çeşitli bölümlerini de Martin Scorsese çekecek. Romanın film haklarının 2010 yılından beri Leonardo DiCaprio’da olduğunu düşününce, bu dizinin ünlü oyuncu için uzun süreli bir tutku projesi haline geldiğini tahmin etmek mümkün.

Gerçek olaylardan yola çıkarak yazılmış olan bir seri katil romanı olan The Devil in the White City, 1893’te gerçekleşen Kolomb Dünya Fuarı’nda bir sürü insanı katleden D.H.H. Holmes’un hikâyesini, fuarda mimar olarak çalışan bir karakter üzerinden anlatıyor.