Brad Pitt, Quentin Tarantino'nun yeni filmi "Once Upon a Time in Hollywood"da rol alacak

Quentin Tarantino’nun bir süredir gündemde olan yeni filmi, dünyanın en çok tanınan seri katili Charles Manson’ı ve müritlerini konu edecek. Daha önce Leonardo DiCaprio’nun da rol alacağı açıklanan filmin oyuncu kadrosuna Brad Pitt de katıldı.

İsmi Once Upon a Time in Hollywood olarak açıklanan film, Brad Pitt ve Quentin Tarantino ikilisini 2009 yapımı Inglorious Basterds filminden bu yana ilk kez aynı projede bir araya getirecek. 1969 yılında Los Angeles’ta geçecek olan film, Manson’ın müritleri tarafından öldürülen Sharon Tate’in komşusu olan eski bir televizyon yıldızı ve onun dublörünü merkezine alıyor. Eski bir Western yıldızı olan Rick Dalton karakterini DiCaprio’nun canlandıracağı filmde Brad Pitt’i de söz konusu karakterin dublörü Cliff Booth olarak izleyeceğiz.

Tarantino’nun yaklaşık beş yıldır senaryosu üzerine çalıştığı filmde Sharon Tate’i canlandıracak oyuncu için de en kuvvetli aday Margot Robbie gibi gözüküyor. Film için belirlenen vizyon tarihi de bir hayli ilginç. Yeni Tarantino filmi, Sharon Tate’in öldürülüşünün 50. yıl dönümü olan 9 Ağustos 2019’da vizyona girecek. Once Upon a Time in Hollywood filmi hakkında açıklamalarda bulunan yönetmen, “Artık varolmayan bir Hollywood ve Los Angeles’ın hikâyesini anlatacağım için çok heyecanlıyım” derken başrollerde Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio’nun yer alacak olmasından duyduğu mutluluğu da paylaştı.