Forbes, yılın en çok kazanan 10 oyuncusunu açıkladı

Forbes’un her yıl sonu açıkladığı Hollywood’da yılın en çok kazanan 10 oyuncusu listesinin bu yıl da zirvesinde Johnny Depp bulunuyor. Listenin sonraki sıralarında Will Smith, Leonardo DiCaprio ve Channing Tatum gibi isimler bulunuyor. Listede yer alan tek kadın oyuncu Julia Roberts oldu.

2013 ve 2014 yıllarında listenin bir numarasında bulunan Adam Sandler’ın altıncı sıradan girdiği listenin bir numarası geçtiğimiz yılda da olduğu gibi Johnny Depp oldu. Oyuncuların 2015 ve 2016 yıllarının haziran ayları arasında rol aldığı filmler üzerinden yapılan değerlendirmede en az 2.000 salonda gösterime girmiş olan filmler baz alınıyor. Söz konusu zaman diliminde Depp’in rol aldığı üç film Mortdecai, Black Mass ve Alice Through The Looking Glass. 

Filmlerin gişe hasılatlarının oyuncunun söz konusu yapımdan aldığı ücrete bölünmesi sonucunda oluşturulan listede yalnızca bir kadın oyuncunun bulunması da Hollywood ve sinema sektörü üzerine uzun zamandır tartışılan konuları bir kez daha gündeme getirecek gibi gözüküyor. Forbes’un listesini aşağıda görebilirsiniz.

1- Johnny Depp
2- Will Smith
3- Channing Tatum
4- Will Ferrell
5- George Clooney
6- Adam Sandler
7- Mark Wahlberg
8- Leonardo DiCaprio
9- Julia Roberts
10- Bradley Cooper