Lil Nas X, bu kez Jack Harlow düetiyle spotların altında

Lil Nas X, popüler müziğin tüm dayatmalarını peşi sıra çiğneyip uzaklara fırlatmaya devam ediyor. Country mi değil mi tartışmaları yaratan (bkz. Netflix serisi This Is Pop) “Old Town Road” ve videosunda bir şeytana kucak dansı yaptığı “Montero (Call Me By Your Name)” ile spot ışıklarını cesurca üstüne çeken Lil Nas X yine büyük yankılar uyandıran bir işle karşımızda. 

Advertisement

Yakında yayımlanacak albümü Montero’dan paylaştığı son şarkı “Industry Baby”de iddialı ortakları var yanında. Şarkının son kısmında kendine has akıcı verse’üyle Jack Harlow’u duyuyoruz. 2020’ye iz bırakan bir diğer genç rap yıldızı Jack Harlow’un kariyerinin ilk yıllarını masaya yatırdığımız dosyaya buradan ulaşabilirsiniz. “Industry Baby”nin prodüksiyonunu da an itibariyle “ha yayımlandı ha ertelendi” diye yeni albümü Donda için nabız yükselten Kanye West’le birlikte yapmış Lil Nas X.

Şarkının cezaevi temalı klibi de önümüzdeki birkaç hafta boyunca sosyal medya feedlerinizde sıklıkla karşınıza çıkmaya devam edecek. Lil Nas X’in yazdığı hikâyeyi Christian Breslauer göz alıcı bir şekilde ekrana taşımış. Defalarca izleyip farklı nüanslar yakalanacak bir iş. Buradan izlenebilir.  Breslauer’in Roddy Ricch, Doja Cat, The Weeknd, Lil Baby gibileriyle dolup taşan ihtişamlı klip kataloğuna Lil Nas X ve Jack Harlow’un isimleri de eklenmiş oldu böylece.

Peki klipte neler oluyor? İsmini albümden alan Montero State Prison’a annesinin gey olduğunu öğrenmesi sebebiyle atılıyor Lil Nas X. 3 ay içinde koğuşuna Grammy ödüllerini dizmiş, partileyen, Bussy Pose isimli çetenin lideri olarak çıkıyor karşımıza. Banyodaki çıplak dans sahnesi, Shawshank Redemption göndermeleri ve parlak pembe cezaevi üniformaları derken; heteroseksüelliğinin altı kalın kalın çizilen (!) dostu Jack Harlow kaçış için yardım eli uzatıyor.