Lise basketbol takımı ve beceriksiz koçları: “HOOPS”

Bir lise basketbol takımı ve basketbolda pek de başarılı olamayan, sinirli mi sinirli koçlarını konu edecek yeni bir animasyon komedi dizisi yaklaşıyor. Netflix’te yayımlanacak ve iddialı bir yaratıcı ekibin iş birliğiyle hayata geçen HOOPS’un ilk sezonuyla buluşma tarihimiz 21 Ağustos.

Serinin yaratıcısı Ben Hoffman’ın geçmişinde hem spor hem komedi hem de animasyon alanında işlere rastlamak mümkün. 2011’de yalnızca bir sezon süren Sports Show with Norm Macdonald’ın yazar kadrosunda yer alan Hoffman sonraki yıllarda James Corden ve Jesse Miller gibi komedyenlerin talk showlarında görev aldı. 2014’te yetişkinlere yönelik animasyon dizileri arasında favorilerimizden olan Archer’ın çeşitli bölümlerini kaleme alan Ben Hoffman, animasyon dünyasına sağlam bir adım atmaya hazırlanıyor.

Kısa bir fragmanla HOOPS’un büyük kısmının geçeceğini tahmin ettiğimiz basketbol sahasına ilk bakışımızı atıyoruz. Serinin baş karakteri olacak koç Ben Hopkins’i New Girls dizisiyle tanınan Jake Johnson seslendiriyor. HOOPS’un farklı karakterleri için mikrofon başına geçen isimler arasında Natasha Leggero, Rob Riggle ve Cleo King var.